Szczycieńscy policjanci dzisiejszej nocy podejmowali interwencję w Rozogach, zgłoszoną przez 32-letniego mieszkańca tej miejscowości. Poinformował on, że słyszy jakieś głosy pod swoim domem. Po przyjeździe funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest nietrzeźwy a na dodatek ma pod opieką swoją
3-letnią córeczkę. Dziewczynką zaopiekowała się ciocia, natomiast 32-latek odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

Nietrzeźwy ojciec

Dzisiejszej nocy około godziny 23.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki został powiadomiony przez mieszkańca miejscowości Rozogi, że w okolicy jego domu najprawdopodobniej ktoś się kręci, ponieważ słyszy on szczekanie psów i chyba widział sylwetki jakichś osób. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że od 32-letniego zgłaszającego wyczuwalna jest silna woń alkoholu, badanie urządzeniem stwierdzającym stan nietrzeźwości to potwierdziło.

Na domiar złego funkcjonariusze stwierdzili, że 32-latek ma pod swoją opieką 3-letnią córeczkę. W trosce o dobro i bezpieczeństwo dziecka, dziewczynką zaopiekowała się ciocia. Natomiast ojciec dziecka za swoje nieprawidłowe zachowanie, odpowie przed sądem.

Art. 106 kodeksu wykroczeń stanowi, że: Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.